دنیای شما دنیای من است

دنیای کوچک من امروز  و دیروز خیلی بزرگ بود. سعی کردم از لحظه لحظه اش خوب استفاده کنم. از لحظه لحظه با بچه ها بودن. راستی به نظر من معلم بودن لذت زیادی دارد. یک شاگرد سر کلاس فقط  با معلم  و نوشته های روی تخته سروکار دارد، حالا اینکه درس را گوش می دهد یا نه بماند(امان از این حواس های جمعچشمک) ولی معلم با چندین شاگرد سر وکار دارد با احساس های متفاوت، نگاههای مختلف که کاملا معین می کندبعضا درحال سیرو سفردر عوالم دیگر هستن،بعضی کاملا گوش می دهند، بعضی نگاهها پر از سئوال است، بعضی ها در حال سعی برای فهمیدن هستند و.... وقتی رویت را به تخته می کنی گاهی صدای خنده های ریزریز می آید و و وووو.

جالب ترین خاطره من از کلاس مربوط می شود به یکی از دانشجوها به نام علیرضا. عجیب سرکلاس متفکرانه گوش می دهد. سر تایید تکان میدهد و کلاً تمام حواسش سرکلاس جمع است. دیروز وقتی یک تمرین دادم بچه ها حل کنند و شروع کردم به سئوال کردن جواب بخش های مختلف سئوال، علیرضا در جواب دادن پیشگام بود و از همه هم زودتر مسئله را حل کرده بود ولی عجیب بود که تمام جوابهایش غلط بود تا جایی که دیگر خودش هم در اعجاز کار خودش مبهوت شده بود و نتوانست خودش را کنترل کند و تمام کلاس از خنده اش به خنده افتادند. و من هم همراه همهقهقهه.

     نه اینکه بلد نباشد همه اش بی دقتی بود. مثلا من نمی دانم و هنوز هم نفهمیده ام که چطور عد 330 را 590خوانده بود و از این قبیل اشتباهات.

به هر حال امیدوارم هیچ وقت اشتباهات غیرقابل جبران در زندگیشون انجام ندن. و دیگر اینکه خدایا از تو می خواهم صبر مرا روز به روز بیشتر کنی. کمک کنی تا همیشه عاشق دانشجوهایم بمانم و هیچوقت آفت خودبزرگ بینی و برتر بودن دامن گیرم نشود. همیشه به خاطر داشته باشم من فقط وسیله ای هستم از طرف تو تا آنچه را می دانم به انسانهای دیگر انتقال دهم و بیاموزم و بیاموزانم. فراموش نکنم یک معلم همیشه یک دانشجو است. همیشه. و همیشه. فرشته

/ 5 نظر / 20 بازدید
شاهزاده احسان میرزا

این دانشجو نیت خود شیرینی دارد جلوی همکلاسیهای اناثش پدر سوخته.... اگر زن اختیار کند همه ی جوابهایش درست میشوند

دلتنگی های یک عمه

یلدا در افسانه ها و اسطوره های ایرانی حدیث میلاد عشق است که هر سال در «خرم روز» مکرر می شود...یلدایتان مبارک[گل][گل] با یک شعر زیبا آپم (این شعر نه تنها نشانی از غم و غصه ندارد که بیشتر خاطره است به یاد هر کسی که دوستش داریم و از او دوریم)

محب

سلام اینکه کسی به کارش اینقدر علاقه داشته باشه خوبه. و اینکه اون فرد استاد باشه محشره. اما برقرای رابطه عاطفی با دانشجوها دردسرهای خاص خودش رو داره. براتون آرزوی موفقیت دارم [گل] محب